Několik rad k tvorbě postavy

Tento text zde není napsán jenom pro začínající hráče, i když pro ně má určitě největší význam, jde nám o pestrost hry, která ale není přemrštěná, drží se principů, reálií a tradic světa a regionu, v němž se děj té které akce odehrává. Takže tě, drahý hráči, prosíme, aby sis přečetl tyto odstavce ještě předtím, než se rozhodneš tvořit svou postavu podle pravidel.

Třídy

Systém TŘÍD byl zaveden na základě zkušeností z minulých ročníků a slouží k omezení obsazování náročných nebo důležitých postav pro hru hráči, kteří na to ještě nejsou připraveni. Každá postava má přidělenou třídu podle náročnosti. Existují tři třídy a jejich rozdělení je podle věku.

Hráči s vyšším věkem si samozřejmě mohou vybrat postavy z nižších tříd, ale ne naopak.

Příklad

Je vám 15 let a chcete hrát Radního. Radní je postava pro hru důležitá, protože jeho rukama projde spousta informací a záleží na něm důležitá rozhodnutí ve hře, např. ohledně města nebo ohledně nějakého jiného hráče.
Z našich zkušeností vyplývá, že takto mladý hráč není schopen tuto postavu zahrát tak kvalitně, aby nekazil hru hráčům jiným, a proto je tato postava označena třídou 3, tedy 18+.
Jelikož není možno hráče házet do jednoho pytle, tím chci říct, že i např. hráč 18+ nemusí hrát svou postavu kvalitně (tedy nemá zkušenosti na to hrát tak těžkou postavu), může se stát, že v průběhu hry bude organizátory degradován a po jeho smrti, pokud se tak stane, mu nebude dovoleno hrát postavu 3. třídy. Toto pravidlo samozřejmě platí i naopak, tedy pokud uvidíme hráče, který ještě věkem nedosahuje dané třídy, ale pozorujeme, že hrát umí a je schopný, bude mu dovoleno vybrat si z postav třídy vyšší.

Rozdělení postav

Celkový seznam postav naleznete v sekci postavy. Pokud je postava již zabraná, objeví se vedle ní popisek OBSAZENO.
Letos máme pouze konkurzové postavy. Pokud máte zájem o některou z konkurzových postav, kontaktujte hlavního organizátora Druida, který s vámi dořeší více podrobností přes email trollsburg(zavinac)seznam.cz nebo přes facebook.
O aktualitách budeme informovat na facebookových stránkách.
Při registraci si vyberete, za co pojedete. Na výběr jsou členové stoky, fotografové a příšerky.

Více informací naleznete v sekci postavy, v knihovně a v pravidlech.

Po úspěšné registraci obdržíte email, ve kterém Vám sdělíme základní charakterové vlastnosti postavy. Na základě těchto informací dále vytvořte a zašlete na email trollsburg(zavinac)seznam.cz váš životopis.

Jakožto samostatně stojící skupina jsou fotografové, doprovod, tedy neherní postavy, a příšerky.
PŘÍŠERKY SE MOHOU REGISTROVAT POUZE PO DOMLUVĚ S ORGANIZÁTOREM!!!
Fotografové a příšerky neplatí základní registrační poplatek 400Kč.

Rasy

Náboženství

Kronika

Důležité informace o světě

Skromnost

Hlavně pokud jde o tvou první akci, neměj velké oči a neodkroj si příliš velké sousto. I když je třeba tvým snem zahrát si velkého mocného kouzelníka, jež chce magickými silami ovládnout celý královský dvůr, raději zvol pro začátek něco jednoduššího. I jako učeň toho velkého mága si jistě užiješ spoustu zábavy a dobrodružství a hlavně ti to dá možnost sledovat hru těch, kteří už mají zkušeností povícero (i když bohužel množství zkušeností častokrát nebývá přímo úměrné kvalitě hry).

Realita

Samozřejmě se tím myslí realita daného herního světa. I když se jedná o fantasy svět skýtající mnohé zajímavé nepřirozenosti, platí v něm některé zákonitosti stejně jako v tom našem. Takže upuštěné předměty padají dolů a žádný troll nebude v nejbližším deseti tisíciletí počítat rovnice o víc jak jedné neznámé (magie nebo ne, mozková kapacita mu na to fakt nestačí). Takže nebraň své fantazii v rozletu, jen u toho přemýšlej.

Vyváženost

Hráči si zpravidla žijí normální životy normálních lidí. Proto logicky chtějí, aby jejich postava zažila něco vskutku nenormálního a oni samozřejmě s ní. Mnozí ale jako jedinou cestu k těmto pěkným nenormálnostem vidí skrze absolutního superhrdinu, který je skvělý bojovník, umí kouzlit, je hezký, moudrý a dokonce dokáže mluvit s kuchyňským nádobím a pískat pupíkem. Chyba lávky… Jedna pravda je ta, že když je ve hře "přehrdinováno", dopadá to jako s přesoleným jídlem a celkový dojem je mizivý. Druhý fakt je ten, že samotného hráče, onoho "geroje", to brzo přestane bavit. Když totiž umíte všechno a všechno víte, co vám zbude na řešení a zjišťování? Nuda. Mnohem zajímavější, napínavější a zábavnější je snažit se svých cílů dosáhnout i přes nedokonalost své postavy. O následných skvělých pocitech v případě úspěchu ani nemluvě.

Hloubka

Někteří hrají prostě "elfa hraničáře" a kromě jména znají už jen seznam jeho schopností. Smutné. I když u tvorby postavy je jednou z nejdůležitějších věcí její historie a charakterové vlastnosti, pořád se stává, že na to někteří zapomínají a celou postavu vidí jenom skrze její schopnosti. Čím víc toho o své postavě víte (a nemusíte to mít ani nikde sepsané, stačí mít to promyšlené a netvořit to za pochodu), tím lépe se vám hraje a tím lepší zážitek máte ze hry nejen vy, ale taky ti, jejichž postavy s tou vaší přijdou do kontaktu.

Pravidla

Jsou jaká jsou. Je pravda, že je spousta schopností, které ač jsou hezké a pěkně hratelné, nejsou v pravidlech. Nesnažte se ale vymámit je pro svou postavu od orgů za každou cenu. Zkusit to můžete, ale vždy uveďte důvod, proč by měly být schválené. Pokud ten důvod nebude dostatečné pádný, nedivte a nezlobte se, když nebudou.

Příběh

Samozřejmě každý má jinou oblíbenou nebo vysněnou postavu. Někdy ale některé postavy vůbec nezapadají do příběhu. A nejen to. Příběh, jako i jeho jednotlivé hlavní a vedlejší zápletky, jsou tvořeny s nějakou představou. Postava, jejíž výskyt je v daném příběhu velice nepravděpodobný, bude mít míň možností jak se zapojit do děje. Jedině snad za cenu potlačení podstaty oné postavy, což je cena zbytečně velká. Pokoušet se uhnat tým orgů, aby vytvářel zápletky speciálně jen a pouze pro jednoho hráče na větší akci, je docela marná snaha. Tým orgů se soustředí na věci, které můžou zabavit větší počet lidí. A tak, pokud se nějaký hráč skutečně rozhodne pro exotickou postavu, jíž základní příběhové linie zcela míjejí, je do značné míry odkázán na své schopnosti, což u začínajícího hráče znamená riziko nudy nebo zmatenosti. Zbytek tvorby postavy viz pravidla.

Zbytek tvorby postavy viz pravidla.